Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

Укр.


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Публикации


Перша виставка музейного циклу «Легендарні імена Миколаєва» – «Геній морської стихії»
Написав Лідія Одегова   
Четвер, 09 січня 2020 10:38

Персональна виставка творів залуженого художника України Анатолія Петровича Завгороднього (1929–2009) «Геній морської стихії», була відкрита 5 грудня 2019 р. у Миколаївському обласному музеї ім. В. В. Верещагіна. Вона започаткувала цикл виставок у музеї під назвою «Легендарні імена Миколаєва». Ця виставка була ініційована дочкою художника, Ганною Завгородньою, та Тарасом Кременем, сином близького друга художника Дмитра Кременя, з нагоди 90-річчя від дня народження Анатолія Завгороднього та вшанування пам’яті (10-річчя від дня смерті) видатного художника-мариніста.

Детальніше...
 
Образ останнього гетьмана України в офорті Георга Фрідріха Шмідта «Портрет К. Г. Розумовського»
Написав Лідія Одегова   
Вівторок, 08 жовтня 2019 13:13

Портретна галерея колекції Миколаївського обласного художнього музею ім. В. В. Верещагіна дуже різноманітна та цікава. Останнім часом значно посилився інтерес глядачів до художніх образів визначних діячів історії, культури та мистецтва України. Відрадно, що з 2018 р. у залі №2 постійної експозиції музею посів своє достойне місце офорт «Портрет К. І. Розумовського», створений німецьким гравером Георгом Шмідтом у 1762 р. з копії живописного «Портрета графа К. Г. Розумовського» написаного французьким художником Луї Токке у 1758 р. Офортний портрет останнього українського гетьмана поповнив збірку музею ще в 1987 р. (надійшов із Державного Російського музею, РФ).

Цікаво, що портретованого (Кирила Розумовського) та художників (Георга Шмідта і Луї Токке) об’єднувало не тільки те, що вони були сучасниками, а й різний за ґатунком та змістом, проте вагомий, вклад у розвиток образотворчого мистецтва свого часу.

Детальніше...
 
СУЧАСНИЙ СТАН ОРГАНІЗАЦІЇ КУЛЬТУРНО-ДОЗВІЛЛЄВОЇ РОБОТИ У МУЗЕЙНИХ ЗАКЛАДАХ
Написав Любов Бабенко   
П'ятниця, 27 вересня 2019 15:47

Музей – це культурно-освітній та науково-дослідний заклад, призначений для збереження та використання пам’яток природи, матеріальної та духовної культури, прилучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини [2].

Зважаючи на досвід роботи Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна варто зазначити, що функції сучасного музею надзвичайно складні та різноманітнітні за формами їх діяльності. І хоча найголовніша функція музею – збирання, вивчення і експонування пам’яток історії, культури, мистецтва, основним різновидом діяльності Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна стала і культурно-дозвіллєва, особливо екскурсійна.

Детальніше...
 
ПЕРСОНАЛІЇ КУЛЬТУРИ МИКОЛАЇВЩИНИ. ВІТАЛІЙ ЛОСКУТНІКОВ
Написав Людмила Джанаєва   
П'ятниця, 27 вересня 2019 15:18

      Соціокультурний розвиток особистості має важливу роль в житті людини, адже культура це його образ життя, яка включає в себе звичаї, закони, мораль, відповідної культури.

     Соціокультурний розвиток особистості також має основну роль в прийняті людиною правил і норм культури, а це відповідно, має вплив на його світогляд і ціннісні орієнтації. В свою чергу, від рівня розвитку людини залежить благополуччя культури і суспільства, тобто соціально-культурного середовища [3].

Детальніше...
 
МУЗЕЙНИЙ ХЕШТЕГ-МАРКЕТИНГ В УМОВАХ ТРАНСМЕДІЙНОГО СТОРІТЕЛЛІНГУ
Написав Яна Давиденко   
П'ятниця, 27 вересня 2019 14:31

Медіаспоживання та сприйняття світу за допомогою гаджетів диктує конвейєр тренду на мікс, перетин, злиття, комбінації, що поширилися і на музейне середовище. Головні світові музеї непогано справляються з конкуренцією за увагу в соціальних мережах.

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня123456НаступнаКінець»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
 
Сайт создан в студии Мотив