Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

Укр.


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Україна – єдина країна (25-річчю Незалежності України присвячується!)_(20.08-24.10)

 24 серпня 2016 року Україна відмічає 25-річчя своєї Незалежності. Вже стало традицією проводити до цього свята  у різних містах країни  покладання квітів до пам’ятника співця волі Т. Г. Шевченка, богослужіння «В ім’я процвітання України, підвищення благополуччя і добробуту українського народу». В багатьох містах відбуваються козацькі розваги, ярмарки виробів українського мистецтва, солодощів, різноманітні майстер класи, театральні фестивалі та багато іншого.

 

          Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна підготував і 19 серпня відкрив виставку «Україна – єдина країна», на якій експонуються переважно твори  живопису і декілька графічних аркушів з колекції музею, створені корифеями українського мистецтва минулого і сьогодення. Це художники, що народилися, навчалися або працювали у різних областях України, і представляють різні творчі школи, на які мали вплив час, територіальне розташування, різні культури. Народні художники СРСР: Глущенко М.П.  – майстер пейзажу і неперевершений колорист, один з найяскравіших і романтичних постатей українських живописців ХХ сторіччя; Яблонська Т.Н. –  яскравий живописець, головним у творчості якої є зображення людини з усіма її радощами та горем, труднощами та перемогами; Бокшай Й.Й. – український живописець, автор поетичних пейзажів і портретів;  заслужений діяч мистецтв Чичкан Л.І., у творах якого можна побачити і романтичну природу Карпат, і силу та красу мужніх, відважних та працьовитих людей.

 

          Яскраво представлені на виставці  миколаївські митці. Народні художники України: Антонюк А.Д., творчість якого впізнаваєма переважно за народними мотивами, художнім осмисленням історичного минулого українського народу; талановитий  графік і живописець, багаторічний голова Миколаївської обласної спілки художників України – Бережний М.Ф., твори якого охоплюють цілий світ: гори і озера, морські порти і хатинки далеких племен, рибацькі селища, архітектурні споруди, живописні і екзотичні місця; Макушин Ю.А., – скульптор, відомий у Миколаєві та далеко за його межами монументальними скульптурами, пам‘ятниками, меморіальними дошками –  представлений на виставці своїми живописними роботами; Ряснянський М.О. – майстер пейзажу, портрету, жанрових картин; заслужений художник України Завгородній А.П.  – співець нашого корабельного краю, та інші художники.

 

          Виставка, через розмаїття творчих підходів, манер, колористичних рішень, демонструє єдність  художників у баченні нашої країни прекрасною, самобутньою та незалежною. Їх твори проникнуті любов’ю до рідного краю, до талановитих та працьовитих співвітчизників. 

 

 
 
 
Сайт создан в студии Мотив