Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Публикации


Образи українського козацтва в скульптурних творах із колекції Художнього музею ім. В. В. Верещагіна
Автор: Лідія Одегова   
21.05.2021 09:54

Музейна збірка творів, присвячених українському козацтву – джерело одержання історичної та мистецтвознавчої інформації для широкого загалу. Скульптурні образи козацтва із колекції Миколаївського обласного художнього музею ім. В. В. Верещагіна покликані привернути увагу до національної історії України та скульптури, як одного з найпопулярніших видів образотворчого мистецтва.

Подробнее...
 
Виставка міських пейзажів – «Міста, де я бував…» – у Художньому музеї ім. В. В. Верещагіна
Автор: Лідія Одегова   
14.04.2021 10:28

Загальна панорама міського пейзажного жанру ХХ – поч. ХХІ ст. дуже різнорідна. Популяризуючи багатство своїх фондів, Миколаївський обласний художній музей ім. В. В. Верещагіна познайомив глядачів з виставкою «Міста, де я бував…» («Города, где я бывал…»). Вона була відкрита 26 січня 2021 року, і продовжила, започатковану у 2020 році, серію виставок «Мистецтво ХХ ст.». Особливість виставки полягала в експонуванні робіт присвячених одному типу пейзажу, а саме міському (урбаністичному). За історію музейної виставкової роботи останніх десятиліть така тематична виставка відбулася вперше. В її експозиції були представлені і міжжанрові роботи, де зображувалися побутові сцени, але твори в цілому вирішувалися в дусі пейзажу.

Подробнее...
 
Виставка «Григорій Довженко – художник-бойчукіст. Шлях у мистецтві» або «Феномен червоного Відродження»
Автор: Лідія Одегова   
23.12.2020 09:24

Доля українського художника Григорія Довженка (1899-1980) – яскравий приклад того, як не вміють у нас берегти і таланти, і пам'ять про тих, чия творчість – істинно національна за змістом і духом, сучасна за формою і невтомна в пошуках нового. Тавро «художника-націоналіста» та «бойчукіста» заважало визнанню великого таланту мистця. На жаль, за життя художника Г. Довженка, не відбулося жодної персональної виставки. Його творчу спадщину глядачі мали можливість оцінити на посмертній персональній виставці 1983 р., організованій родичами та друзями художника.

Подробнее...
 
Рецензія
Автор: Сергій Росляков   
24.11.2020 13:31

 

         Вийшла в світ книга «Сто слів про Андрія Антонюка». Укладачем виступив Тарас Кремінь. Нажаль не відбулася презентація книги з причин епідемії, але головне, що вона є і почала власне життя.

Подробнее...
 
«КИТАЙСЬКИЙ БОВДУР» – ЯСКРАВИЙ ПРИКЛАД СТИЛЮ ШИНУАЗРІ У МЕЙСЕНСЬКІЙ ПОРЦЕЛЯНІ.
Автор: Людмила Кардаш   
18.05.2020 09:01

Вже не одне сторіччя людство використовує вироби з порцеляни, яку ще у XVII ст. називали «білим золотом» або «китайським секретом». Адже саме з Китаю вона потрапила в ужиток європейців і розповсюдилася по всьому світі. Завдяки мореплавцям й торгівцям велика кількість китайських порцелянових виробів потрапляла в Європу. Кораблі завозили: вази, посуд та інші вироби.

Подробнее...
 
«ПерваяПредыдущая12345678СледующаяПоследняя»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL