Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Архітектори

«Архітектори», 1968 р.

Котанджян Нікогайос (Микола Гарегінович)

(1928-2013) 

У перший понеділок жовтня архітектори всього світу відзначають своє професійне свято. Це свято було засноване Міжнародним союзом архітекторів (МСА). У 1985 році на зборах МСА було вирішено щорічно святкувати всесвітній день архітектури в перший понеділок липня. У 1996 році Міжнародний союз архітекторів, на своїй 20-ї генеральної асамблеї в Барселоні, прийняла резолюцію про перенесення святкування Всесвітнього дня архітектури на перший понеділок жовтня.
Міжнародний союз архітекторів був створений одразу після другої світової війни. Тоді його метою стало вирішення нагальної проблеми відновлення зруйнованих війною міст, населених пунктів і промислових підприємств - наслідків другої світової війни. Союз архітекторів СРСР був одним із засновників МСА і активним учасником його діяльності. Зараз в МСА налічується близько ста національних секцій та понад мільйон архітекторів. Традиційно в цей день архітектори у всьому світі збираються на конференції, на яких вони обговорюють умови і результати своєї діяльності, розглядають проблеми архітектурної освіти, влаштовують творчі дискусії. Цього дня організовуються виставки. Кожен рік у свята певна тематика. Цього року свято проходить під девізом «Місто – простір спільного користування».
До Всесвітнього дня архітектури музей представляє роботу вірменського художника Котанджяна Нікогайоса (Миколи Гарегіновича) (1928-2013) «Архітектори», написану автором у 1968 р. Микола Котанджян відомий вірменський живописець, художник-графік, педагог та кандидат мистецтвознавства. У 1964 р. закінчив Єреванське художнє училище ім. П. Терлемезяна, а в 1952 р. – Театрально-художній інститут. Подальшу освіту здобував в аспірантурі Ленінградського інституту живопису, скульптури та архітектури ім. І. Рєпіна. Художник відомий не лише своїм творчим надбанням, а й вагомим науковим доробком в галузі історії та теорії середньовічного вірменського живопису. Представник неоавангардного мистецтва, Котанджян був глобальним явищем у вірменському мистецтві.
#музейна_скарбниця