Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
ЛУЧИШКІН С.О. (1902-19891) "ХЛОПЧИК З МЕТЕЛИКОМ"
"100 шедевров" - виртуальная галерея

Цілу епоху охоплює багатогранна творча діяльність Сергія Олексійовича Лучишкіна, представника московського об’єднання станковістів.

Цікаву характеристику художнику, в своїх спогадах дав ще один «остовець» О.А. Лабас – «Сергій Лучишкін, живий, організований, в двадцяті роки окрім живопису займався і театром, був режисером, завжди захоплювався спортом».
У кожного майстра є свої улюблені теми, сюжети, які цікаві кожному поколінню. У С.О. Лучишкіна це тема спорту, портрети сучасників. У 1979 році, в Москві, у самого автора була придбана живописна робота 1933 року «Хлопчик з метеликом».
Твір є повноправним портретом, оскільки згодом точно вдалося встановити особу зображеної на полотні дитини.
Приведемо витяг з листа художника науковому співробітнику музею Л.Є. Тверітіновій, адже ніхто не розповість краще про свій твір, а ніж сам майстер. «На моїй картині «Хлопчик з метеликом» зображений мій небога Сергій Іванович Воздвиженський. Вибрав я його тому, що він підходив до задуму моєї картини. Виникла вона у мене, як деяке враження з мого дитинства». Далі Сергій Олексійович розказує про своє дитинство. Згадує далекі роки початку ХХ століття. «Як і всі хлопчики, я ловив метеликів сачком і робив колекцію … Одного разу, бігаючи за метеликами, я побачив поряд зі мною метелика дивовижної краси, і милувався ним, як заворожений, він полетів, але я не жалкував, що його не зловив. Він подарував більше – радість краси!
Так виникла ідея – образ цієї моєї роботи, що я і намагався здійснити. Мій небога мені позував разів десять, але вже в чітко встановленому положенні».
У наступному, 1934 році відбулася персональна виставка С.О. Лучишкіна і на ній єдиний раз був показаний «Хлопчик з метеликом». Після цього полотно знаходилося в майстерні.