Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
ЛАХОВСЬКИЙ А.Б. (1880-1937) "СОНЯЧНИЙ ДЕНЬ"
"100 шедевров" - виртуальная галерея

Арнольда Борисовича Лаховського вважають художником російського зарубіжжя, хоча більшу частину життя він прожив у Росії.
На Батьківщині А.Б. Лаховський, на численних виставках, в яких він брав участь, представляв, в основному, пейзажні картини, в яких переважали мотиви рідної природи.
Полотно «Сонячний день» поповнило колекцію музею у 1949 році. Його в числі інших творів передав до Миколаєва Одеський художній музей (у той час Одеська картинна галерея). Написаний пейзаж у 1918 році, за сім років до від’їзду майстра з Росії (1925 р.) за кордон.
Як правило, створенню закінчених картин-пейзажів Лаховського передувала безпосередня робота художника з натури. У Росії він часто звертався до зображення Пскова, Петербурга.
В.Ф. Зєєлер, критик і колекціонер, що пильно спостерігав за творчістю художника, писав: «… допомагає художнику в його творчості не тільки знання, письменність художня і техніка: головне, в чому його сила, – це щира, немінлива любов до природи. І цією постійною любов’ю до зображуваного пройняті всі його роботи». Саме це нескороминуще відчуття робить можливим передачу в музейній картині спокійної гладі річки з деревами, що відображаються в ній, спорудами, легкими хмарами. Близьким і зрозумілим стає життя в старовинних будівлях на дальньому березі, зовсім по-іншому сприймається висока кам’яна церква з довколишньою дзвіницею, зелені куполи якої купаються в небі.
Робота привертає до себе прихильністю тонко вибраного мотиву, і характерності фарб, приглушених, не сліпучих, відповідних настрою в них вкладеному