Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
ЛАГОРІО Л.Ф. (1827-1905) "АЛЕЯ ПІНІЙ"
"100 шедевров" - виртуальная галерея

Лев Феліксович Лагоріо – академік (1850), професор пейзажного живопису (з 1860), почесний член Академії мистецтв (1900). Сьогодні багато відомих галерей світу з гордістю експонують витончені пейзажі Л.Ф. Лагоріо, одного з найвизначніших російських художників XIX століття.
Робота Льва Лагоріо «Алея піній» була придбана музеєм у 1981 році у ленінградського колекціонера Миколи Олександровича Перфілова. Переважно Лагоріо вважав за краще писати при полуденному сонці. Ось і на картині «Алея піній» показано ясний, сонячний день. Центральне місце займає тут дорога, що пролягла на передньому плані по залитому м’яким сонячним світлом мосту, а далі її обрамляють стовбури могутніх сосен (піній). Крони дерев змикаються, створюючи затінену, навіть похмуру, ніби відгороджену від зовнішнього світу, алею.
Із захопленням і мимовільним смутком зупиняємося біля картини. Робота не датована, проте тільки зрілий майстер міг так образно повідати нам про своє життя: один з найзначніших російських художників XIX століття жив у скрутних матеріальних умовах. Після його смерті дружина та дочка художника залишилися без коштів для існування і змушені були звернутися до Академії мистецтв за допомогою