Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Персональна виставка миколаївської художниці Тетяни Рябенко

   Абстракция, кто она?

   И блеск, и тень, и свет, и звук,

   Задержано мгновенье…

   И падает, и звон из рук,                                                   

   Мелькает светотенью.

 

         Ці рядки з вірша поетеси Вероніки Зими співзвучні з творчістю миколаївської художниці Т. Рябенко, виставка якої під назвою «Романтичні штудії Тетяни Рябенко», відкрилась 30 червня в музеї мариністичного живопису ім. Р.Г. Судковського.

Тетяна працює в жанрі абстрактного експресіонізму, який передбачає свободу творчості, якою художниця користується в повній мірі: не контролюючи кількість фарб, знаходячи лише сполучення легкості і насиченості. Тетяна ніколи не знає, що з’явиться на полотні, «композиція народжується сама по собі», даючи майстрині можливість повністю розкріпоститися.

        За освітою Тетяна Рябенко музикант. Довгий час займалася маркетингом. Та творчій натурі важко утримати себе в одноманітному просторі, навіть якщо він досить успішний. П’ять років йоги та медитації  принесли свої результати – пережиті емоції вилися фарбою на полотно. Так з’явилася  перша картина, як говорить сама художниця – чорнетка. А згодом Тетяна знайшла мову, на якій може звучати те, що вона не може вимовити словами, це – живопис і це – абстрактний експресіонізм, ідеологом і лідером якого у другій половині ХХ століття був американський художник Джек Поллок.

      Абстрактний експресіонізм –  «пастка» для невловимого, в основі якої свобода та розкутість автора, можливість знайти самого себе справжнього і відгукнутися кольором на красу оточуючого світу. Представлені на виставці роботи, передають радість і смуток, веселощі і спокій - все, що переживає і сама майстриня.

       Виставка буде працювати з 1 липня по 10 серпня 2016 року.

      Приємного перегляду!