Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 

ЛОГОТИП

 

   У жовтні 2005 року Центр соціальних програм компанії «Русал» запропонував виготовити календар «Відродження шедеврів» на наступний 2006 рік. Пропозиція з вдячністю була прийнята. Адже завдяки виданню календаря і співпраці з європресом, музей одержав не тільки календар.

      Приблизно років п'ятнадцять тому музей спробував створити свій логотип. Проте запропоновані проекти були не зовсім вдалі. На календарі, окрім логотипу РУСАЛА, повинен був бути музейний логотип. Сумісні ідеї директора музею С.Н. Рослякова і художників-дизайнерів європреса дали свої плоди.

     На календарі «Відродження шедеврів» вперше з'явився логотип художнього музею. Він є повторенням форми палітри художника В.В. Верещагіна, яка експонується в його меморіальному залі. Всередині - зображення монограми художника - великої літери В і крапки, які він ставив на своїх картинах. По верхньому краю палітри напис - Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна.

 

ПРАПОР

 

   Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна 23 серпня 2006 року презентував музейний прапор. Розроблявся і створювався він на протязі майже півроку заслуженим діячем мистецтв України, членом союзу художників України в Миколаївській області Іваницькою Лідією Іванівною.

      Прапор виконаний в складній комбінованій техніці ручної вишивки і аплікації.

    На одній стороні в центрі зображений логотип музею, який є повторенням форми палітри В.В. Верещагіна, що експонується в меморіальному залі музею, а у середині палітри зображення монограми художника - великої літери В і крапки, які він ставив на своїх полотнах.

    Червоний колір прапора вибраний відповідно до кольору особистого підпису В.В. Верещагіна. Державна символіка дотримана в кольоровій гаммі обрамлення палітри і підписів: «Художній музей», 1914 (рік заснування музею) синіми літерами на золотій стрічці. У обрамленні логотипу - листя дубу, який символізує вічність і силу, і лавра - символу слави і перемоги. На іншій стороні - повна назва музею золотими літерами на червоному фоні. Полотнище обшите золотою бахромою і прикрашене золотими китицями. Прапор складається з полотнища на держаку і спеціально зробленої підставки.

 

ГІМН

 

Гімн створено до 100-річчя Миколаївського обласного художнього музея ім. В.В. Верещагіна.

Музика заслуженого працівника культури України Є.Долгова.

Слова заслуженого працівника культури України В.Качуріна. 

Виконавець Є.Долгов.